Els catalans i les catalanes estem convocats a les urnes el pròxim 28 de maig. Se celebren unes noves eleccions municipals, amb les quals cada municipi decidirà quin alcalde o alcaldessa i regidors o regidores ens governaran els pròxims quatre anys.
Si encara no tens clar a qui votaràs, t’ajudem recordant quins candidats i candidates presenten a l’alcaldia els diferents partits del teu municipi. I si en algun moment necessites consultar les llistes completes, pots fer-ho aquí, entrant a la teva zona electoral i buscant el teu municipi.
Abrera
- ERC – AM – Sara Roca Ibañez
- PSC-CP – Jesús Naharro Rodríguez
- AEC – C – José Andrés Martín Álamo
- JuntsxCat – CM – Roberto Puig Morales
- PP – Alba Llido Ruiz
- VOX – Jaume Casino Romero
Castellví de Rosanes
- Junts per Castellví – CP – Victoria Casrellanos Nuñez
- FP – ERC – AM – Anna Gil Llopart
- Endavant Castellví – CM – Adrià Camino Fideu
- VOX – Rubén Muñoz Campos
Collbató
- SdeC- CP – Gemma Rodríguez Quiñonero
- ERC – AM – Miquel Solà Navarro
- Collbatots – Pau Calsina Garcia
- MC-somMEScat – Joan Mayor Segura
- PP – Arturo Ruiz Hoyo
- Junts per Collbató – CM – Silvia Baraldes Val
Esparreguera
- ERC – AM -Alfons Puche Amigues
- CUP – AMUNT – Miguel Angel Guiral Faure
- PSC – CP – Eduard Rivas Mateo
- EECP – C – José Manuel Ortí López
- Junts – CM – Andrés Labella Iglesias
- JpE – ARA PL – Jorde Mestres i Rospas
- PP – Adolfo Sancha Gómez
- VOX – Francisco Aguilar Alot
Martorell
- Cs – Juan José Pérez Busto
- PSC – CP – Javier González Abad
- ERC – AM – Soulimane Messaoudi Tahrioui
- Junts per Martorell – CM – Xavier Fonollosa i Comas
- MM – C – Laura Ruiz Sigüenza
- PP – Nuria Rubio Gallego
- VOX – Rafael González Gurillo
Olesa de Montserrat
- AM – Jordi Parent Beltran
- BO – AMUNT – Jordi Martinez Vallmitjana
- PSC – CP – Fernando Vicente Benetti
- Cs – Olga Vanesa Carrasco Rodríguez
- Junts per Olesa – CM – Domènec Paloma i Sancho
- OOECP – C – Samuel Rodriguez Torondel
- PP – Jessica Fernandez Dalmases
Sant Andreu de la Barca
- FEM Sant Andreu – AM – Marc Giribert i Gavara
- PSC – CP – Ana María Alba Aguilera
- ECPSAB – C – Isabel Rosa Marcos Crego
- Junts per Sant Andreu de la Barca – CM – Olga López Moreno
- PP – Sonia Aranda Bustamante
- Cs – Xavier Pla Gómez
- VOX – Antonio López Plasencia
- SSAB – Felipe Alberto del Val Miñarro
Sant Esteve Sesrovires
- Cs – Antonio González Bermejo
- VALENTS – María Belén Miána Gómez
- ERC i Més – AM – Maria del Carme Rallo Casanovas
- UXSES – Jaume Ripolles Alegre
- PSC – CP – Enric Carbonell Jorba
- TSS – ARA PL – Sant Veguillas Bascompte
- SECP – C – María Ángele Ríos Echeverría
- Junts – JuntsxCat- CM – Maria Lluisa Murga Beltran
- Som Alternativa – Laura Haba Jimenez
- ARAses – Joan Galceran Margarit