Després de la pandèmia i totes les restriccions que aquesta ha comportat, Barcelona torna a viure les festes de La Mercè com abans. Aquest any ho fa amb una àmplia varietat de música amb centenars d’artistes i grups que ompliran els diversos escenaris del 23 al 26 de setembre.
En aquesta edició els concerts tenen lloc a l’espai públic i són de lliure accés, és a dir, no és necessari demanar cita per poder accedir-hi. A continuació podràs trobar els concerts que hi ha programats durant les festes en els 12 escenaris i segons si són del Música Mercè, del BAM o del festival Acció Cultura Viva.
Música Mercè
Els concerts que pertanyen a Música Mercè estan programats per primera vegada per la nova directora artística Gisela Sais i acull una quarantena de concerts de proximitat en vuit espais.
Divendres 23:
- Lucia Fumero & Rita Payés (20.30h – Teatre Grec)
- Les Músiques de Frida Khalo (22.15h – Teatre Grec)
- Alain Pérez y la orquestra (00.00h – Teatre Grec)
- David Ros (21.30h – Escenari Cadena 100)
- La Oreja de Van Gogh (23.30h – Escenari Cadena 100)
- Mosaic (23.30h – Escenari Cadena 100)
- 31Fam (21.30h – Escenari Mediterràniament)
- Alizzz (23.30h – Escenari Mediterràniament)
- Santa Salut (1.30h – Escenari Mediterràniament)
- Uma y Lucy Lu (20.00h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
- Ana Rossi (21.45h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
- Faneka (23.30h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
- Banda Municipal de Barcelona (20.45h – Seu del districte de Nou Barris)
- Tribu(t) Pau Riba (22.00h – Avinguda de la Catedral)
- Mannarino (00.00h – Avinguda de la Catedral)
- Big Menú (22.00h – Ronda de Sant Antoni)
Dissabte 24
- Rachelle Andrioli coro a coro (20.30h – Teatre Grec)
- Vinicio Capossela (22.15h – Teatre Grec)
- Egon Soda (00.00h – Teatre Grec)
- Dj Europa FM (19.30h – Escenari Europa FM)
- Samanta (20.00h – Escenari Europa FM)
- Nerea Rodríguez (21.00h – Escenari Europa FM)
- Les Montses (22.15h – Escenari Europa FM)
- Itaca Band (23.45h – Escenari Europa FM)
- La Pegatina (01.15h – Escenari Europa FM)
- Marcel i Júlia (21.30h -Escenari Mediterràniament)
- Els Catarres (23.30h – Escenari Mediterràniament)
- Delafé y las Flores Azules (01.30h – Escenari Mediterràniament)
- ESMUC, Laura Marchal i Leo Golo (12.00h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
- Nico Roig (20.00h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
- Momi Maiga & Vernau Mier (21.45h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
- Anna Tréa (23.30h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
- Orquestra Simfònica Gran Teatre del Liceu (20.45h – Seu del districte de Nou Barris)
- Peret Reyes (22.00h – Avinguda de la Catedral)
- Juan Perro (00.00h – Avinguda de la Catedral)
- Guillem Roma + Alessio Arena (12.30h – Ronda de Sant Antoni)
- Bab L’Bluz (22.00h – Ronda de Sant Antoni)
Diumenge 25
- 25 anys sense Tete Montoliu (20.30h – Teatre Grec)
- Guinga + Carme Canela + Pintxo Villa (22.15h – Teatre Grec)
- Ray Lema (00.00h – Teatre Grec)
- Clima (20.00h – Escenari Rac 105)
- Ginestà (21.00h- Escenari Rac 105)
- Stay Homas (22.30h – Escenari Rac 105)
- Buhos (00.00h – Escenari Rac 105)
- Habla de mi en Presente (01.45h – Escenari Rac 105)
- Portobello (20.30h – Escenari Els 40)
- Miki Núñez (21.35h – Escenari Els 40)
- Lola Índigo (22.55h – Escenari Els 40)
- The Tyets (00.25h – Escenari Els 40)
- Dr. Prats (01.45h – Escenari Els 40)
- Liceu Bam Collective (12.00h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
- Paolo Angeli (20.00h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
- Alberto Alcalá Trio (21.45h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
- Xarim Aresté (23.30h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
- OBC (20.45h – Seu del districte de Nou Barris)
- Pepe Habichuela (22.00h – Avinguda de la Catedral)
- Laboratoria Flamenco (00.00h – Avinguda de la Catedral)
- Rivolta (12.30h – Ronda de Sant Antoni)
- Koko Jean & The Tonics (22.00h – Ronda de Sant Antoni)
Dilluns 26
- Dàmaris Gelabert (13.00h – Moll de la Fusta)
- Sofia Ribeiro (14.45h – Moll de la Fusta)
- Andrea Motis (16.30h – Moll de la Fusta)
- Maruja Limón (18.30h – Moll de la Fusta)
- A contra blues (20.30h – Moll de la Fusta)
- Taller de músics Flamenco Jazz Lab (12.30h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
- Orquestra Simfònica Vozes + Marta Valero (19.30h – Seu del districte de Nou Barris)
BAM
La direcció artística del BAM, que es va estrenar l’edició passada, planteja una trentena d’artistes i col·lectius clau per entendre l’escena musical actual menys convencional.
Divendres 23
- Miss Raisa (20.45h – Moll de la Fusta, Besòs)
- Maestro Espada (23.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
- Lao Ra (01.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
- Durag (21.30h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- La Élite + Sin Bragas (00.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- Luna Ki (02.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- Diversorium (21.00h – Rambla del Raval)
- Yeli Yeli (Álvaro Romero + Pedro de Linha) (23.00h – Rambla del Raval)
- Asmaa Hamzaoui & Bnat Timbouktou (00.30h – Rambla del Raval)
Dissabte 24
- Duo Ruut (21.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
- Marina Satti (23.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
- Soledad Vélez (01.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
- Finalista Brot (19.30h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- Cruhda (22.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- Molly Nilsson (00.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- Frantic Amber (02.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- Sunkusi Entertainment (21.00h – Rambla del Raval)
- Issam (23.00h – Rambla del Raval)
- Cartel Madras (00.30h – Rambla del Raval)
Diumenge 25
- Don’t hit a la negrx + Megane Mercury + Polemik (20.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
- Toro (22.30h – Moll de la Fusta, Besòs)
- Jokkoo (01.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
- Sona 9 – Crisbru (18.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- Sona 9 – Microhomes (18.45h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- Sona 9 – Dan Peralbo i el Comboi (19.30h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- Bones of Minerva (21.30h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- La URSS (00.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- ¥€$SI Perse (02.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
- Nidia (21.30h – Rambla del Raval)
- Tristany (23.00h – Rambla del Raval)
- Pedro Mafama (00.30h – Rambla del Raval)
- Júlia Colom (13.00h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
- Krissia + Lil Ella (17.15h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
- Cooba & La Queency (17.15h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
- Fotos de la novia (18.15h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
- AL-V (20.15h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
Dilluns 26
- Catarsia (13.00h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
- Anna Ferrer (17.30h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
- Magia Bruta (18.15 h- Antiga Fàbrica Estrella Damm)
- Los Voluble (19.15 h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
- Mans O (20.15 h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
Acció Cultura Viva
El festival Acció Cultura Viva reivindica la seva essència única i singular creant el seu cartell mitjançant un procés participatiu a partir de l’escolta de més de 500 propostes.
Divendres 23
- La Maga (21.00h – Nau Bostik)
- Eli Almic (22.00h -Nau Bostik)
- Koers (23.00h – Nau Bostik)
Dissabte 24
- Remei de Ca la Fresca (18.15h – Escenari Harmonia)
- Tnde (The Near Death Ensemble) (20.30h – Escenari Harmonia)
- Robot Emilio (22.45h – Escenari Harmonia)
- Flamenco Metropolitan (18.00h – Escenari interior Fabra)
- Joana Dark (20.00h – Escenari interior Fabra)
- Zbabek (21.45h – Escenari interior Fabra)
- Nara Is Neus (22.15h – Escenari interior Fabra)
- Amas (23.00 h – Escenari interior Fabra)
- Miquel i Novel Quintet (17.00h – Escenari Fabra)
- Noko Woi (19.15h – Escenari Fabra)
- Senyor Oca (21.30h – Escenari Fabra)
- Trezor (23.45h – Escenari Fabra)
Diumenge 25
- Eva Fernández (12.00h – Escenari Fabra)
- Las Opinólogas (13.30h – Escenari Fabra)
- DJ Trapella (14.30h – Escenari Fabra)