concert

Les propostes musicals de La Mercè se celebraran en diversos escenaris. Foto: Pexels

Després de la pandèmia i totes les restriccions que aquesta ha comportat, Barcelona torna a viure les festes de La Mercè com abans. Aquest any ho fa amb una àmplia varietat de música amb centenars d’artistes i grups que ompliran els diversos escenaris del 23 al 26 de setembre.

En aquesta edició els concerts tenen lloc a l’espai públic i són de lliure accés, és a dir, no és necessari demanar cita per poder accedir-hi. A continuació podràs trobar els concerts que hi ha programats durant les festes en els 12 escenaris i segons si són del Música Mercè, del BAM o del festival Acció Cultura Viva.

Música Mercè

Els concerts que pertanyen a Música Mercè estan programats per primera vegada per la nova directora artística Gisela Sais i acull una quarantena de concerts de proximitat en vuit espais.

Divendres 23: 

  • Lucia Fumero & Rita Payés (20.30h – Teatre Grec)
  • Les Músiques de Frida Khalo (22.15h – Teatre Grec)
  • Alain Pérez y la orquestra (00.00h – Teatre Grec)
  • David Ros (21.30h – Escenari Cadena 100)
  • La Oreja de Van Gogh (23.30h – Escenari Cadena 100)
  • Mosaic (23.30h – Escenari Cadena 100)
  • 31Fam (21.30h – Escenari Mediterràniament)
  • Alizzz (23.30h – Escenari Mediterràniament)
  • Santa Salut (1.30h – Escenari Mediterràniament)
  • Uma y Lucy Lu (20.00h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
  • Ana Rossi (21.45h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
  • Faneka (23.30h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
  • Banda Municipal de Barcelona (20.45h – Seu del districte de Nou Barris)
  • Tribu(t) Pau Riba (22.00h – Avinguda de la Catedral)
  • Mannarino (00.00h – Avinguda de la Catedral)
  • Big Menú (22.00h – Ronda de Sant Antoni)

Dissabte 24

  • Rachelle Andrioli coro a coro (20.30h – Teatre Grec)
  • Vinicio Capossela (22.15h – Teatre Grec)
  • Egon Soda (00.00h – Teatre Grec)
  • Dj Europa FM (19.30h – Escenari Europa FM)
  • Samanta (20.00h – Escenari Europa FM)
  • Nerea Rodríguez (21.00h – Escenari Europa FM)
  • Les Montses (22.15h – Escenari Europa FM)
  • Itaca Band (23.45h – Escenari Europa FM)
  • La Pegatina (01.15h – Escenari Europa FM)
  • Marcel i Júlia (21.30h -Escenari Mediterràniament)
  • Els Catarres (23.30h – Escenari Mediterràniament)
  • Delafé y las Flores Azules (01.30h – Escenari Mediterràniament)
  • ESMUC, Laura Marchal i Leo Golo (12.00h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
  • Nico Roig (20.00h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
  • Momi Maiga & Vernau Mier (21.45h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
  • Anna Tréa (23.30h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
  • Orquestra Simfònica Gran Teatre del Liceu (20.45h – Seu del districte de Nou Barris)
  • Peret Reyes (22.00h – Avinguda de la Catedral)
  • Juan Perro (00.00h – Avinguda de la Catedral)
  • Guillem Roma + Alessio Arena (12.30h – Ronda de Sant Antoni)
  • Bab L’Bluz (22.00h – Ronda de Sant Antoni)

Diumenge 25

  • 25 anys sense Tete Montoliu (20.30h – Teatre Grec)
  • Guinga + Carme Canela + Pintxo Villa (22.15h – Teatre Grec)
  • Ray Lema (00.00h – Teatre Grec)
  • Clima (20.00h – Escenari Rac 105)
  • Ginestà (21.00h- Escenari Rac 105)
  • Stay Homas (22.30h – Escenari Rac 105)
  • Buhos (00.00h – Escenari Rac 105)
  • Habla de mi en Presente (01.45h – Escenari Rac 105)
  • Portobello (20.30h – Escenari Els 40)
  • Miki Núñez (21.35h – Escenari Els 40)
  • Lola Índigo (22.55h – Escenari Els 40)
  • The Tyets (00.25h – Escenari Els 40)
  • Dr. Prats (01.45h – Escenari Els 40)
  • Liceu Bam Collective (12.00h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
  • Paolo Angeli (20.00h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
  • Alberto Alcalá Trio (21.45h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
  • Xarim Aresté (23.30h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
  • OBC (20.45h – Seu del districte de Nou Barris)
  • Pepe Habichuela (22.00h – Avinguda de la Catedral)
  • Laboratoria Flamenco (00.00h – Avinguda de la Catedral)
  • Rivolta (12.30h – Ronda de Sant Antoni)
  • Koko Jean & The Tonics (22.00h – Ronda de Sant Antoni)

Dilluns 26

  • Dàmaris Gelabert (13.00h – Moll de la Fusta)
  • Sofia Ribeiro (14.45h – Moll de la Fusta)
  • Andrea Motis (16.30h – Moll de la Fusta)
  • Maruja Limón (18.30h – Moll de la Fusta)
  • A contra blues (20.30h – Moll de la Fusta)
  • Taller de músics Flamenco Jazz Lab (12.30h – Jardins del Doctor Pla i Armengol)
  • Orquestra Simfònica Vozes + Marta Valero (19.30h – Seu del districte de Nou Barris)

BAM

La direcció artística del BAM, que es va estrenar l’edició passada, planteja una trentena d’artistes i col·lectius clau per entendre l’escena musical actual menys convencional.

Divendres 23

  • Miss Raisa (20.45h – Moll de la Fusta, Besòs)
  •  Maestro Espada (23.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
  • Lao Ra (01.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
  • Durag (21.30h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • La Élite + Sin Bragas (00.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • Luna Ki (02.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • Diversorium (21.00h – Rambla del Raval)
  • Yeli Yeli (Álvaro Romero + Pedro de Linha) (23.00h – Rambla del Raval)
  • Asmaa Hamzaoui & Bnat Timbouktou (00.30h – Rambla del Raval)

Dissabte 24

  • Duo Ruut (21.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
  • Marina Satti (23.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
  • Soledad Vélez (01.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
  • Finalista Brot (19.30h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • Cruhda (22.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • Molly Nilsson (00.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • Frantic Amber (02.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • Sunkusi Entertainment (21.00h – Rambla del Raval)
  • Issam (23.00h – Rambla del Raval)
  • Cartel Madras (00.30h – Rambla del Raval)

Diumenge 25

  • Don’t hit a la negrx + Megane Mercury + Polemik (20.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
  • Toro (22.30h – Moll de la Fusta, Besòs)
  • Jokkoo (01.00h – Moll de la Fusta, Besòs)
  • Sona 9 – Crisbru (18.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • Sona 9 – Microhomes (18.45h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • Sona 9 – Dan Peralbo i el Comboi (19.30h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • Bones of Minerva (21.30h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • La URSS (00.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • ¥€$SI Perse (02.00h – Moll de la Fusta, Llobregat)
  • Nidia (21.30h – Rambla del Raval)
  • Tristany (23.00h – Rambla del Raval)
  • Pedro Mafama (00.30h – Rambla del Raval)
  • Júlia Colom (13.00h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
  • Krissia + Lil Ella (17.15h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
  •  Cooba & La Queency (17.15h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
  • Fotos de la novia (18.15h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
  •  AL-V (20.15h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)

Dilluns 26

  • Catarsia (13.00h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
  • Anna Ferrer (17.30h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
  • Magia Bruta (18.15 h- Antiga Fàbrica Estrella Damm)
  • Los Voluble (19.15 h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)
  • Mans O (20.15 h – Antiga Fàbrica Estrella Damm)

Acció Cultura Viva

El festival Acció Cultura Viva reivindica la seva essència única i singular creant el seu cartell mitjançant un procés participatiu a partir de l’escolta de més de 500 propostes.

Divendres 23

  • La Maga (21.00h – Nau Bostik)
  • Eli Almic (22.00h -Nau Bostik)
  • Koers (23.00h – Nau Bostik)

Dissabte 24

  • Remei de Ca la Fresca (18.15h – Escenari Harmonia)
  • Tnde (The Near Death Ensemble) (20.30h – Escenari Harmonia)
  • Robot Emilio (22.45h – Escenari Harmonia)
  • Flamenco Metropolitan (18.00h – Escenari interior Fabra)
  • Joana Dark (20.00h – Escenari interior Fabra)
  • Zbabek (21.45h – Escenari interior Fabra)
  • Nara Is Neus (22.15h – Escenari interior Fabra)
  • Amas (23.00 h – Escenari interior Fabra)
  • Miquel i Novel Quintet (17.00h – Escenari Fabra)
  • Noko Woi (19.15h – Escenari Fabra)
  • Senyor Oca (21.30h – Escenari Fabra)
  • Trezor (23.45h – Escenari Fabra)

Diumenge 25

  • Eva Fernández (12.00h – Escenari Fabra)
  • Las Opinólogas (13.30h – Escenari Fabra)
  • DJ Trapella (14.30h – Escenari Fabra)